Kemeru nacionālais parks – dabas daudzveidības oāze Rīgas tuvumā

Nacionalais parks kameru Parks

Atklājiet Latvijas dabas daudzveidību Kemeru nacionālajā parkā Kemeru nacionālais parks atrodas ērtā sasniedzamībā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas – aptuveni 40 kilometru attālumā rietumu virzienā. Neskatoties uz tuvumu lielajai metropolei, šeit apmeklētājus sagaidīs patiesi neskarta daba ar lielisku ainavu daudzveidību.

Milzīga teritorija ar dažādām aizsargājamām zonām

Nacionālā parka kopējā zemes platība ir gandrīz 38 000 hektāru, kas aptver plašu un daudzveidīgu dabas aizsargājamo teritoriju klāstu – vairākus stingras aizsardzības dabas liegumus, dabas parkus, kā arī citus īpaši aizsargājamos dabas pieminekļus. Šajā plašajā platībā harmoniski iekļaujas tipiski Latvijas dabas elementi – gaišie priežu meži, noslēpumainie purvi ar salām un grēdām, zilie ezeru ūdeņi, krāšņo augu pārpilnība pakalnos un avotu gravās, unikālās minerālūdeņu atradnes, kā arī daudzām retām un aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām nozīmīgas dzīves telpas.

Viens no parka dārgumiem – Kemeru tīreļu zeme Īpaši izceļama un aizsargājama Kemeru nacionālā parka teritorija ir tīreļi ap Kemeru kūrortu un tos ieskaujošie priežu meži. Šī ir nozīmīgākā un tipiskākā boreālo jeb ziemeļu mežu tīreļu ainava visā Baltijas reģionā. Te valda unikāla gaisotne, ko veido patīkami svaigais gaiss, saules gaisma starp priežu galotnēm un graudzāļu paklājiem. Lai saglabātu šo brīnumaino dabas teritoriju arī turpmākajām paaudzēm, Kemeru tīreļu un mežu zeme ir iekļauta īpaši aizsargājamā dabas lieguma statusā.

Kaņiera ezera pasaulē un pie greizā ozola

Starp nozīmīgiem dabas objektiem Kemeru nacionālajā parkā izceļas Kaņiera ezers. Tas ir unikāls bisera tipa Latvijas ezers ar īpašu ūdens augu valsti un putnu faunu. Savukārt greizais ozols jau kļuvis par vienu no parka vizītkartēm. Šim savdabīgajam, gandrīz simt gadus vecajam kokam 45 grādu slīpumā augošais stumbrs katram sajūsmā izraisa jautājumu zīmi virs galvas.

Noslēpumainie purvi – dabas mākslas darbi

Savdabīgu un pat mistisku noskaņu Kemeru nacionālajam parkam piešķir tajā iekļautie plašie purvi. Nozīmīgākie šīs teritorijas purvi ir Lielais Melnais purvs, arī dēvēts par Ķemeru tīreli, kā arī Lielais, Mazais un Zaļais jeb Viršu purvs. Šie purvi sajūsmina ar savu noslēpumaini skaisto un reizēm pat nedaudz biedējošo ainaviskumu – spoguļgludas ūdens lāmas mijas ar zilgani zaļām velēnu paklājiem un salām, vietām aug reti un interesanti purvu augi. Purvos valda absolūts miers un klusums, reizēm dzirdamas tikai pīles vai cekuldēņa balss. Tieši šī īpašā vide mudina cilvēku aizmirst steigu, stresu un ikdienas rūpes.

Izzinošas pastaigas pa meža takām Protams, Kemeru parka teritorijā netrūkst arī tipisko Latvijas priežu mežu ar to bagātajām veldēm – sēnēm, ogām, ārstniecības augiem un meža dzīvniekiem. Izzinošas un aizraujošas ir pastaigas pa labiekārtotajām mežu takām, kas ļauj tuvplānā iepazīt Latvijas dabas bagātības klusā mierā un harmonijā.

Noslēgumā var droši apgalvot, ka Kemeru nacionālais parks ir ideāla teritorija ikvienam dabas cienītājam, kurš vēlas izbaudīt Latvijas dabas skaistumu visā tā daudzveidībā.

Atklājiet Latvijas dabas daudzveidību Kemeru nacionālajā parkā Kemeru nacionālais parks atrodas ērtā sasniedzamībā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas – aptuveni 40 kilometru attālumā rietumu virzienā. Neskatoties uz tuvumu lielajai metropolei, šeit apmeklētājus sagaidīs patiesi neskarta daba ar lielisku ainavu daudzveidību. Milzīga teritorija ar dažādām aizsargājamām zonām Nacionālā parka kopējā zemes platība…