Vasaras pasākumi Rīgā – kur un kas notiek 2024. gadā

Latvijas festivals

Tuvojoties 2024. gada vasarai, Rīga vēl nebijušā mērā sola pārsteigt un izklaidēt iedzīvotājus un pilsētas viesus ar vētrainu kultūras un izklaides notikumu virkni. Gaidāmi lieli mūzikas festivāli, komēdijas un teatro iestudējumi brīvā dabā, mākslas performances, izstādes, sporta aktivitātes, zaļie tirdziņi, ģimeņu un bērnu pasākumi, un daudz kas cits.

Rīgas pilsētas svētki šogad ieplānoti nedēļas nogalē no 14. līdz 16. jūnijam. Kā ierasts, īpaši krāšņs un emocijām bagāts būs svētku gājiens sestdien, 15. jūnijā. Tas šogad sola būt vēl grandiozāks, apvienojot laternu, karnevāla un teātra elementus, kam cauri Rīgas centram dosies mākslinieki, pašdarbnieki un pilsētas viesi. Dienas turpinājumā – koncerti un performances dažādās Rīgas vietās. Svētku kulminācija un lielkoncerts ar Latvijas mūzikas zvaigznēm būs 16. jūnija vakarā Mežaparka Lielajā estrādē, vakara noslēgumā priecējot ar krāšņu uguņošanu.

Ieskandinot vasaras saulgriežus, Dzegužkalnā 21. jūnijā gaidāms plašs „Baltā nakts” zaļais tirdziņš ar mūziku, dejām, teātri un citām aktivitātēm līdz pat rītausmai. Savukārt Uzvaras parkā 11. novembra krastmalā 21. jūnija vakarā lielais vasaras saulgriežu koncerts ar grupu „Carnival Youth”, „Satellites LV” un daudziem citiem māksliniekiem.

Tradicionāli krāšņi Līgo svētki Rīgā sagaidāmi 22. jūnija vakarā. Koncerti un zaļumballes līdz rītam gaidāmas Esplanādē, Vērmanes dārzā, kā arī citviet pilsētā. Īpaši grandiozi Līgo svinību zaļumballes koncerti solās būt Lucavsalā un Mežaparkā.

No 28. jūnija līdz 1. jūlijam Mežaparkā norisināsies starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls „Positivus”, pulcējot kopā pasaules mūzikas zvaigznes un apmeklētājus no visas Baltijas. Uz festivāla skatuvēm gaidāmas tādas zvaigznes kā Jessie J, YUNGBLUD, alt-J un daudzi citi.

Jūlija sākumā, no 5. līdz 7. jūlijam, atgriezīsies iemīļotais vasaras festivāls „Summer Sound” Ķīpsalā. Solīti pasaules mēroga mākslinieki, tostarp Dua Lipa, Shawn Mendes, A$AP Rocky, Rita Ora, un vēl virkne spilgtu izpildītāju.

Klasiskās mūzikas cienītājiem no 12. līdz 15. jūlijam būs „Rīga Jūrmala” festivāls, kura ietvaros Dzintaru koncertzālē uzstāsies tādas opermūzikas zvaigznes kā Anna Nečajeva, Elina Garanča, Renne Fleminga un citas pasaules mēroga balsis.

Savukārt teātra un humora cienītājiem jūlijā Kronvalda parkā gaidāma Latvijas teātru iestudējumu sērija brīvdabā „Komēdijas vasara”, kurā piedalīsies Nacionālais, Dailes, Valmieras drāmas, Liepājas teātris un citi ar saviem vispopulārākajiem iestudējumiem.

Jūlija otrajā pusē, no 18. līdz 21. jūlijam, 11. novembra krastmalā noritēs ikgadējais „Positivus” komēdiju festivāls. Četras dienas tur uzstāsies gan Latvijas, gan pasaules stand-up komēdijas zvaigznes, solot asprātīgu humoru un smieklus.

Mūzikas cienītājiem noteikti no 26. līdz 29. jūlijam jādodas uz festivālu „Laba Daba” Mežaparkā, kur gaidāms plašs mūsdienu alternatīvās mūzikas piedāvājums. Pieteiktas tādas grupas kā „Morcheeba”, „Chinese Man” un virkne citu eksperimentālās mūzikas mākslinieku.

Visas vasaras garumā 11. novembra krastmalā, Uzvaras parkā un citur pilsētā norisināsies plašs brīvdabas koncertu piedāvājums, tostarp vasaras pilnbrieda svētki 4. jūlijā un vasaras sezonas noslēguma koncerts 26. augustā. Turpinās notikt arī ikgadējie „Teātris un mūzika krastmalā” vakara koncerti ar dažādu žanru mūziku un izrādēm.

Tuvojoties 2024. gada vasarai, Rīga vēl nebijušā mērā sola pārsteigt un izklaidēt iedzīvotājus un pilsētas viesus ar vētrainu kultūras un izklaides notikumu virkni. Gaidāmi lieli mūzikas festivāli, komēdijas un teatro iestudējumi brīvā dabā, mākslas performances, izstādes, sporta aktivitātes, zaļie tirdziņi, ģimeņu un bērnu pasākumi, un daudz kas cits. Rīgas pilsētas…